ARCHIVE‎ > ‎archive 2011‎ > ‎Latest Hurling Fixtures‎ > ‎

HURLING FIXTURES

posted 17 Jun 2010, 09:02 by Unknown user   [ updated 13 Oct 2010, 10:29 by Denis Tuohy Agricultural Consultant ]

                       

                        Thursday June 24

                       Clare Champion cup

                       Division 1, round 8

 

Clarecastle             Clarecastle v Clonlara  7.30  R.. Hickey

 

                       Saturday June 26

                       Senior championship, round 2

 

Cusack Park             Clooney-Quin v Scariff  4.30  A. Heagney

 

                       Clare Champion cup

                       Division 1, round 8

 

Crusheen                Crusheen v Whitegate  7.30  G. Lyons

 

Tulla                   Tulla v Cratloe  7.30  D. Fox

 

Inagh                   Inagh-Kilnamona v Newmarket  5p.m.  A. Monaghan

 

                       Division 2 A, round 8

 

Tubber          Tubber v O'Callaghans Mills  7.30  G. Hoey

 

Corofin         Corofin v Wolfe Tones  7.30  J. Hannon

 

Broadford               Broadford v Ballyea  7.30  J. Healy

 

                       Division 2 B, round 8

 

Ogonnelloe              Ogonnelloe v Smith O'Briens  7.30  J. Hickey

 

Killanena               Killanena v Bodyke  7.30  M. Troy

 

Clarecastle             Clarecastle v Ennistymon  7.30  S. McMahon

 

                       Intermediate league, round 8

 

Kilmaley                Kilmaley v Eire Og  7.30  M. Leahy

 
Sunday June 27th.

 

                       Division 2 B, round 8

 

Feakle          Feakle v Sixmilebridge  1p.m.  J. Healy

 

                       Intermediate league, round 8

 

Meelick         Meelick v Cratloe  6p.m.  M. Troy

 

Clooney         Clooney-Quin v Corofin  6p.m.  J. Dolan

 

Inagh                   Inagh-Kilnamona v Newmarket  4p.m.  M. Kennedy

 

Shannon         Wolfe Tones v Parteen  6p.m.  F. O'Reilly

 

                       Junior A league semi-finals

 

Tulla                   Crusheen v O'Callaghans Mills  6p.m.  B. Dowd

 

Sixmilebridge   Clonlara v Whitegate  6p.m.  J. Chaplin

 

                       Junior B league semi-finals

 

Newmarket               Broadford v Eire Og  7.15 p.m.  J. O'Donnell

 

Ruan                    Tubber v Inagh-Kilnamona  6p.m.  G. Lyons

 

                       Tuesday June 29

 

                       Division 2 A, round 8

 

Scariff         Scariff v Kilmaley  7.30  J. Healy

 

               

 Wednesday June 30

 

                       Division 2 A, round 8

 

Eire Og         Eire Og v St. Josephs  7.30  T. Stackpool

 

              

 Thursday July 1

                       Division 1, round 8

 

Clooney         Clooney-Quin v Sixmilebridge  7.30p.m.  J. Hickey

                      

                 
Comments