ARCHIVE‎ > ‎archive 2011‎ > ‎Latest Hurling Fixtures‎ > ‎

Hurling Lge.Fixtures

posted 2 Jun 2011, 03:14 by Unknown user   [ updated 2 Jun 2011, 03:16 by Denis Tuohy Agricultural Consultant ]

                       This Friday, June 3

 

                       Clare Champion cup, division 1

 

Clooney         Clooney-Quin v Tulla 7p.m.  S. McMahon

 

                       Saturday June 4

 

                       Clare Champion cup, division 1

 

Crusheen                Crusheen v Broadford  7p.m.  G. Hoey

 

                       Clare Champion cup, division 2 B

 

Parteen         Parteen v Ruan  7p.m.  J. Hickey

 

                   

  Junior A league

 

Tulla                   Tulla v Smith O'Briens  7pm.  M. Troy

 

                       Junior B league, Division 5 A

 

Newmarket               Newmarket v Scariff  7.m.  Home Ref

 

Sixmilebridge   Sixmilebridge v Kilmaley  7p.m. Home Ref

 

                       Division 5 C

 

Banner          Banner v Ennistymon  7p.m.  Home Ref

 

                       Sunday June 5

 

                       Junior A league

 

Broadford               Broadford v Whitegate  1p.m.  F. Gray

 

                       Junior B league,

 

Division 5 A

 

Inagh                   Inagh-Kilnamona v Tubber  1p.m.  Home Ref

 

                       Division 5 B

 

Ruan                    Ruan v Killanena  7p.m.  Home Ref

 

Crusheen                Crusheen v Eire Og  7p.m.  Home Ref

 

Ogonnelloe              Ogonnelloe v St. Josephs  1p.m.  Home Ref

 

                       Division 5 C

 

Feakle          Feakle v O'Callaghans Mills  7p.m.  Home Ref

 

Ennistymon              Ennistymon v Parteen  1p.m.  Home Ref

 

                    

 

  Monday June 6

 

                       Clare Champion cup, division 1

 

Newmarket               Newmarket v Whitegate  3p.m.  D. Fox

 

Inagh                   Inagh-Kilnamona v Sixmilebridge  3p.m.  A. Heagney

 

                       Division 2 A

 

Corofin         Corofin v St. Josephs  3p.m. T. Stackpool

 

Clonlara                Clonlara v Cratloe  3p m.  M. Troy

 

Kilkishen               O'Callaghans Mills v Smith O'Briens  3p.m. G. Lyons

 

Feakle          Feakle v Ballyea  3p.m. A. Monaghan

 

                       Division 2 B

 

Ogonnelloe              Ogonnelloe v Ennistymon  7p.m. F. O'Reilly

 

Killanena               Killanena v Eire Og 2p.m.  F. Gray

 

                       Intermediate league

 

Eire Og         Eire Og v Newmarket  5p.m.  M. Fitzgerald

 

Crusheen                Crusheen v Cratloe  7p.m.  M. Kennedy

 

Kilmaley                Kilmaley v Inagh-Kilnamona  6.30  J. O'Donnell

 

                       Junior A league

 

Kilkishen               O'Callaghans Mills v Ballyea 7p.m.  D. Fox

 

                       Tuesday June 7

 

                       Intermediate league

 

Clooney         Clooney-Quin v Clarecastle 7.15p.m.  S. McMahon

 

                       Junior A league

 

Clonlara                Clonlara v St. Josephs  7p.m.  J. Chaplin

 

                       Wednesday June 8

 

                       Clare Champion cup, division 1

 

Clarecastle             Clarecastle v Wolfe Tones  7p.m.  J. Hickey

 

                       Division 2 A

 

Scariff         Scariff v Tubber  7p.m. J. Healy

 

                       Thursday June 9

 

                       Clare Champion cup, division 2 B

 

Kilmaley                Kilmaley v Sixmilebridge  7p.m.  F. McDonagh

 

                       Junior A league

 

Shannon         Wolfe Tones v Corofin  7p.m.  M. Leahy

 

 

 

Comments