ARCHIVE‎ > ‎archive 2011‎ > ‎Latest Hurling Fixtures‎ > ‎

Week-end H.Fixtures

posted 21 Apr 2011, 04:16 by Unknown user   [ updated 21 Apr 2011, 04:17 by Denis Tuohy Agricultural Consultant ]

                       Hurling

                       Thursday April 21

                       Under 21 A championship final

 

Cusack Park             Sixmilebridge v Cratloe  6.p.m.   R. Hickey

                     

                       Junior A H. League, round 3

 

Corofin         Corofin v O'C. Mills  7p.m.  G. Lyons

 

                       This Friday, April 22nd.

                       Under 21 C championship final replay

 

Tulla                   Parteen v Feakle-Killanena 4.30p.m.  M. Kennedy

                       (Extra time, if necessary)

 

                       Saturday April 23

 

                       Clare Champion cup

                        Division 1, round 3

 

Whitegate;              Whitegate v Clooney-Quin  4.30p.m.  J. Healy

 

Shannon         Wolfe Tones v Crusheen  6p.m.  J. Hickey

 

Tulla                   Tulla v Sixmilebridge  7p.m.  G. Hoey

 

Newmarket               Newmarket v Broadford  7p.m T. Stackpool

 

Inagh                  Inagh-Kilnamona v Clarecastle  7p.m. G. Lyons

 

                       Division 2 A

 

Clonlara                Clonlara v Tubber 7p.m.  M. Troy

 

Scariff         Scariff v O'Callaghans Mills  4.30  D. Fox

 

 

 

Sat. 23rd. April

Division 2 “A” Hurling

 

Cratloe         Cratloe v Smith O'Briens  7p.m. S. McMahon

 

Ballyea         Ballyea v St. Josephs  7p.m.  A. Monaghan

 

                       Division 2 B

 

Kilmaley                Kilmaley v Ogonnelloe  7p.m.  M. Fitzgerald

 

Bodyke          Bodyke v Killanena  7p.m.  F. McDonagh

 

Eire Og         Eire Og v Parteen  4.30  J. Dolan

 

                       Junior B league, round 1

 

                       Division 5 C

 

Banner          Banner v Clooney-Quin  7p.m.  Home Ref

 

Feakle          Feakle v Ennistymon  7p.m.  Home Ref

 

                       Sunday April 24

 

                       Clare Champion cup, division 2 A

 

Corofin         Corofin v Feakle  2p.m. T. Stackpool

 

                       Division 2 B

 

Ennistymon;             Ennnistymon v Sixmilebridge  2p.m.  A. Monaghan

 

                       Intermediate league

 

Meelick         Meelick v Eire Og 2p.m.  J. O'Donnell

 

Crusheen                Crusheen v Inagh-Kilnamona  2p.m.  J. Dolan

 

Clarecastle             Clarecastle v Newmarket  2p.m.  F. McDonagh

 

Cratloe         Cratloe v Kilmaley  2p.m.  D. Fox

 

                       Junior A league, round 3

 

Scariff         Broadford v  Smith O'Briens  6p.m.  F. Gray

 

Clonlara;               Clonlara v Wolfe Tones  5.30p.m.  M. Troy

 

Gurteen         St. Josephs v Ballyea  6p.m.  M. Kennedy

 

Whitegate               Whitegate v Tulla  2p.m.  G. Hoey

 

                       Monday April 25

 

                       Junior B league, round 1

                       Division 5 A

 

Scariff         Scariff v Kilmaley  4p.m.  Home Ref

 

Sixmilebridge   Sixmilebridge v Newmarket  4p.m.  Home Ref

 

Inagh                   Inagh-Kilnamona v Bodyke  4p.m.  Home Ref

 

                       Division 5 B

 

Clarecastle             Clarecastle v Killanena  4p.m.  Home Ref

 

Ogonnelloe              Ogonelloe v Crusheen  4.m.  Home Ref

 

                       Division 5 C

 

Kilkishen               Parteen v O'Callaghans Mills 7p.m. Home Ref

 

                       Tuesday April 26

                       Junior B league, round 1

                       Division 5 B

 

Gurteen         St. Josephs v Eire Og  7p.m.  Home Ref

Comments