ARCHIVE‎ > ‎archive 2011‎ > ‎Latest Hurling Fixtures‎ > ‎

Week-end Hurling Fixtures

posted 28 Apr 2011, 04:05 by Unknown user   [ updated 28 Apr 2011, 04:06 by Denis Tuohy Agricultural Consultant ]

                                  Hurling

    Wednesday April 27

                       Clare Champion cup, division 2 B

 

Ogonnelloe              Ogonnelloe v Ruan  6.45 F. McDonagh

 

                       This Thursday April 28

                       Junior A league

 

Gurteen         St. Josephs v Whitegate  6.45p.m.  J. Chaplin

 

                        Friday April 29

 

                       Clare Champion cup, division 1

 

Whitegate;              Whitegate v Sixmilebridge  6.30 G. Hoey

 

                       Clare Champion cup, division 2B

 

Bodyke          Eire Og v Bodyke  6.45p.m.  A. Monaghan

 

                       Intermediate league

 

Crusheen                Crusheen v Meelick  6.45 M. Leahy

 

                       Saturday April 30

                       Intermediate league

 

Cratloe         Cratloe v Clooney-Quin  3.30 M. Troy

 

                       Junior A league

 

Clonlara                Clonlara v Broadford  2.30  J. Healy

 

                       Sunday May 1

                       Intermediate league

 

Eire Og         Eire Og v Clarecastle  1p.m.  F. McDonagh

 

Newmarket               Newmarket v Kilmaley  1p.m.  J. Hickey

                       Junior A league

 

Tulla                   Tulla v Corofin  1p.m.  J. O'Donnell

 

Ballyea         Ballyea v Smith O'Briens  1p.m.  M. Kennedy

 

                       Junior B league, division 5 A

 

Tubber          Tubber v Sixmilebridge 1p.m. Home Ref

 

Bodyke          Bodyke v Scariff  1p.m.  Home Ref

 

Kilmaley                Kilmaley v Inagh-Kilnamona  5p.m. Home Ref

 

                       Division 5 C

 

Clonbony                Clonbony v Feakle  1p.m.  Home Ref

 

                       Monday May 2

                       Clare Champion cup, division 1

 

Crusheen                Crusheen v Clooney-Quin  2p.m.  R.Hickey

 

Tulla                   Tulla v Clarecastle  3.30p.m.  S. McMahon

 

Shannon         Wolfe Tones v Newmarket  2p.m.  G. Lyons

 

Scariff         Broadford v Inagh-Kilnamona  4.30p.m.  G. Hoey

 

                       Division 2 A

 

Tubber          Tubber v Cratloe  3p.m. T. Stackpool

 

Gurteen         St. Josephs v Feakle  3p.m.  M. Troy

 

Killaloe                Smith O'Briens v Corofin  1p.m.  J. Hickey

 

Clonlara                Clonlara v Scariff  3p.m.  J. Healy

 

Kilkishen               O'Callaghans Mills v Ballyea  2p.m.  F. McDonagh

                       Division 2 B

 

Parteen         Parteen v Ennistymon  3p.m.  F. O'Reilly

 

Killanena               Killanena v Kilmaley  2p.m.  D. Fox

 

                       Junior A league

 

Shannon         Wolfe Tones v O'Callaghans Mills  4p.m.  J. Dolan

 

                       Junior B League, division 5 B

 

Eire Og         Eire Og v Killanena  6.30 Home Ref

 

Clarecastle             Clarecastle v St. Josephs  5p.m.  Home Ref

 

Crusheen                Crusheen v Ruan  5p.m.  Home Ref

 

                       Division 5 C

 

Kilkishen               O'Callaghans Mills v Banner  6.30 Home Ref

 

Clooney         Clooney-Quin v Parteen  6p.m. Home Ref

Comments